Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Zwroty i wymiany

Odstąpienie od umowy - 30 dni na zwrot
Zgodnie z obowiązującymi przepisami Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny, w ciągu 14 dni od dnia, w którym Klient lub osoba trzecia wskazana przez niego (inna niż przewoźnik) weszła w fizyczne posiadanie towarów.

W sklepie PRAXER wydłużyliśmy ten okres aż do 30 dni.

Aby skorzystać z przysługującego prawa, Klient musi o tym poinformować sprzedawcę  w drodze jednoznacznego oświadczenia przed upływem wskazanego terminu. Klient może skorzystać ze wzoru formularza dołączonego do przesyłki, jednak nie jest to obowiązkowe. Formularz zwrotu można pobrać tutaj. Każda pisemna forma odstąpienia od umowy jest respektowana przez sprzedawcę.

Klient jest zobowiązany odesłać towar na swój koszt bez zbędnej zwłoki, w terminie 2 tygodni od dnia, w którym poinformował sprzedawcę o decyzji odstąpienia od umowy. Produkt należy odesłać w odpowiednim opakowaniu, zabezpieczającym przed uszkodzeniami fizycznymi. Przesyłki paletowe lub przesyłki większych gabarytów muszą zostać dostarczone na samochód kuriera. W celu ułatwienia identyfikacji powodu zwrotu zalecamy dołączyć do przesyłki kopię oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Sprzedawca w ciągu 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy sprzedaży rzeczy, zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy, odpowiadające najtańszemu oferowanemu przez Sprzedawcę sposobowi dostarczenia. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Towar od Konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania Towaru z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. 

Towar należy przesłać na poniższy adres:

Centrala PRAXER
Ul. Trakt Lubelski 414
04-667 Warszawa

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 20 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Super - dziękuję
2023-07-20
Świetna obsługa i szybka realizacja. Polecam!
pixel