Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Precyzyjne narzędzia pomiarowe

( ilość produktów: 2055 )

Narzędzia pomiarowe są kluczowe zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i domowych majsterkowiczów. Sklep Praxer.pl oferuje bogaty asortyment tych urządzeń, które znajdują zastosowanie w różnorodnych dziedzinach - od prostych prac domowych po zaawansowane projekty inżynieryjne. W naszym asortymencie znajdują się zarówno tradycyjne narzędzia, takie jak taśmy miernicze, składane miary, kątowniki, liniały, suwmiarki czy poziomice, jak  również zaawansowane technologicznie urządzenia takie jak dalmierze, pomiarowe urządzenia laserowe, precyzyjne mikrokatory, czujniki zegarowe bądź sprawdziany do gwintów.
Czytaj więcej

Narzędzia pomiarowe dla domu i budowy

W ofercie sklepu Praxer.pl dostępne są narzędzia pomiarowe dla stolarzy, cieśli oraz elektryków, ale również dla majsterkowiczów domowych. Każde z tych narzędzi zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej dokładności i łatwości użytkowania. Ich różnorodność oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że są one nieocenione w wielu różnych scenariuszach pomiarowych. Pozwalają na wykonywanie precyzyjnych prac – począwszy od wieszania obrazów a skończywszy na zaawansowanych projektach budowlanych.

Miary składane i taśmy miernicze – podstawowe narzędzia pomiarowe

W zestawie każdego majsterkowicza oraz profesjonalisty powinny znaleźć się miary składane (np. Metrówka składana 2 m WIHA) oraz taśmy miernicze zwijane (np. Kieszonkowa taśma o długości 3 m STANLEY lub Stalowa taśma miernicza 30 m PRO), które są kluczowe zarówno do codziennych jak i zaawansowanych prac. Ich największe zalety to łatwość przechowywania i transportu, prostota użycia, niezawodność oraz precyzja pomiarów.

Poziomice budowlane – symbol dokładności

Poziomica to narzędzie bez którego trudno wyobrazić sobie wyznaczanie poziomu lub pionu. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści jak również domowi majsterkowicze podczas realizacji różnych prac – montażu mebli, układaniu płytek czy wieszaniu obrazów. W naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne modele poziomnic dostępne w wielu rozmiarach - od 10 do 200 cm (np. Poziomica PRO600 ENDURANCE 17 cm, Poziomica kieszonkowa 10 cm Sola, Składana poziomica do krawędzi i narożników 600 mm BGS) jak również modele elektroniczne o zróżnicowanych długościach (np. Poziomica elektroniczna PRO900 DIGITAL pokrowcem 60 cm). Tradycyjne poziomnice cenione są za łatwą obsługę, niezawodność oraz niską cenę. Modele cyfrowe gwarantują większą dokładność i są preferowane w bardziej zaawansowanych projektach budowlanych. O tym, dlaczego elektroniczna poziomica jest lepsza niż tradycyjna dowiesz się z naszego poradnika – czytaj tutaj.

Dokładne wyznaczanie kątów – kątowniki i kątomierze

Do osiągnięcia precyzji w pomiarach kątów nieocenione są kątowniki oraz kątomierze. W ofercie sklepu Praxer.pl dostępne są różne rodzaje kątowników – stolarskie, murarskie, spawalnicze, ciesielskie. Różnią się one między sobą specyfikacją i przeznaczeniem. Kątownik stolarski jest ważnym narzędziem wykorzystywanym podczas produkcji mebli (np. Kątownik stolarski 250 mm Fortis). Kątownik murarski ułatwia budowanie ścian (np. Kątownica aluminiowa 50x100 cm PRO), a kątownik aluminiowy jest nieoceniony w obróbce metali. Te narzędzia nie tylko usprawniają pracę, ale również zwiększają precyzję pomiarów, co bezpośrednio wpływa na jakość finalnych produktów.

Nowoczesne narzędzia pomiarowe – lasery, niewelatory

Niwelatory i lasery pozwalają na wykonanie dokładnych pomiarów z odległości oraz w trudno dostępnych miejscach. Niwelator laserowy, wykorzystujący wiązkę laserową, umożliwia precyzyjne określanie wysokości i poziomów terenu, pomiary wysokości konstrukcji. Z kolei laser krzyżowy, emitujący dwie linie światła, tworzy krzyż, który jest niezbędny do wyznaczania linii poziomych i pionowych. Urządzenia te często wykorzystywane są profesjonalnie w pracach budowlanych, geodezyjnych, gdzie dokładność pomiaru jest bardzo ważna. W ofercie sklepu Praxer.pl znajdują się wysokiej jakości lasery i niwelatory, np. Laser wieloliniowy AQ3DG z zieloną wiązką PRO, Elektroniczny laser wielofunkcyjny LK-4DV z niebieską wiązką PRO.

Niezawodne narzędzia do mierzenia szerokości, średnicy, głębokości

Szerokościomierze, głębokościomierze, średnicówki czy suwmiarki to precyzyjne narzędzia do mierzenia z dokładnością nawet do 0,01 mm. Przy użyciu średnicówki precyzyjnie można zmierzyć średnicę wewnętrzną lub zewnętrzną (np. Średnicówka mikrometryczna 50-250 mm FORTIS).  Suwmiarki to z kolei uniwersalne narzędzie pomiarowe, za pomocą którego precyzyjnie zmierzymy zarówno długość głębokość, szerokość i średnice. Dostępne są one w wersjach analogowych, ze skalą zegarową oraz cyfrowych (np. Cyfrowa suwmiarka 150/0,01 mm FORTIS, Suwmiarka ze skalą zegarową 150 mm 1/50 FORMAT).

Narzędzia traserskie – do zaznaczania punktów, wyznaczania linii

Narzędzia traserskie to specjalistyczne przyrządy używane do oznaczania linii cięcia, wiercenia lub obróbki na różnego rodzaju materiałach, takich jak metal, drewno, plastik czy kamień. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie precyzji i dokładności w procesach produkcyjnych, montażowych oraz konstrukcyjnych.

Sprawdziany do kontroli wymiarów gwintów

Sprawdziany trzpieniowe i pierścieniowe są precyzyjnymi narzędziami pomiarowymi służącymi do kontroli wymiarów gwintów. Sprawdziany trzpieniowe mają kształt wałka z nagwintowaną częścią roboczą. Wykorzystuje się je do pomiaru średnicy zewnętrznej i skoku gwintu w otworach gwintowanych - np. Sprawdzian trzpieniowy 2 mm H7 Fortis. Sprawdziany pierścieniowe mają kształt pierścienia i nagwintowaną powierzchnię wewnętrzną. Pozwalają na pomiar średnicy wewnętrznej i skoku gwintu na wałkach gwintowanych. Dostępne są w wersjach gładkich lub z nacięciami - np. Sprawdzian pierścieniowy graniczny 4 mm FORTIS. W ofercie sklepu Praxer.pl możliwe są do kupienia sprawdziany pojedynczo lub w zestawach, np. Zestaw trzpieniowych sprawdzianów granicznych do gwintów 6H M3-M12 FORMAT.

Szeroki wybór narzędzi pomiarowych na Praxer.pl

Sklep Praxer.pl to sklep z narzędziami, w którym niezależnie od potrzeb każdy znajdzie odpowiednie dla swoich potrzeb narzędzie pomiarowe. Sklep Praxer.pl oferuje produkty popularnych, renomowanych marek takich jak Format, Pro, Hedue, Wiha, Stanley, Stabila, Käfer, Mahr, Schwenk. Dzięki bogatej gamie produktów od renomowanych producentów, masz możliwość wyboru sprzętu idealnie dopasowanego do swoich wymagań. Czy to precyzyjny dalmierz laserowy, czy prosty kątownik lub składana miara, Praxer.pl oferuje kompleksowe rozwiązania dla każdego.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 22 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-15
ok
2023-07-20
Świetna obsługa i szybka realizacja. Polecam!
pixel