Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Klucze trzpieniowe imbusowe sześciokątne - ampulowe

( ilość produktów: 297 )

Klucze imbusowe, znane również jako klucze trzpieniowe lub sześciokątne są niezastąpione do dokręcania i odkręcania śrub oraz wkrętów z gniazdem sześciokątnym, powszechnie stosowanych w wielu branżach, od motoryzacyjnej po meblarską. W sklepie Praxer.pl znajdziesz klucze imbusowe w różnych rozmiarach – od najmniejszych, idealnych do precyzyjnych prac, po większe, które poradzą sobie z bardziej wymagającymi zadaniami. Oferujemy zarówno pojedyncze klucze, jak i praktyczne zestawy, które spełnią potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Wszystkie nasze klucze imbusowe pochodzą od renomowanych producentów, takich jak WeraWiha czy PB Swiss Tools, co gwarantuje najwyższą jakość i długowieczność narzędzi.

Czytaj więcej

Rodzaje imbusów dostępnych w sklepie Praxer.pl

Klucze imbusowe charakteryzują się precyzyjnym dopasowaniem do gniazda śruby, możliwością dokręcania w trudno dostępnych miejscach, dużą wytrzymałością na zginanie i skręcanie oraz łatwością użycia i przechowywania. Są niezastąpionym narzędziem w każdym warsztacie, zarówno profesjonalnym, jak i domowym, ułatwiającym prace montażowe i naprawcze. Dostępne są różne rodzaje imbusów, co umożliwia dopasowanie narzędzia do specyficznych potrzeb.

Klucz imbusowy typu L - wygodne i funkcjonalne narzędzie dla każdego

Klucz imbusowy typu L to rodzaj klucza trzpieniowego o kształcie przypominającym literę L. Klucze te są wygodnym i funkcjonalnym narzędziem, niezbędnym w każdym warsztacie i gospodarstwie domowym. Składają się z długiego, sześciokątnego trzpienia oraz rękojeści ustawionej pod kątem prostym, tworząc kształt litery L. Trzpień, o przekroju sześciokątnym, jest idealnie dopasowany do gniazd śrub imbusowych (sześciokątnych). Przykładem jest zestaw długich kluczy trzpieniowych marki Format, dostępny w praktycznym przyborniku

Imbus zakończony kulką - precyzja i niezawodność w ciasnych miejscach

Klucz imbusowy zakończony kulką to narzędzie, które umożliwia pracę pod kątem do 30°, co znacząco ułatwia operacje w ciasnych miejscach, minimalizując ryzyko uszkodzenia zarówno narzędzia, jak i obrabianej powierzchni. Idealny dla fachowców ceniących niezawodność i precyzję, klucz imbusowy z kulką jest absolutnym must-have w każdym zestawie narzędziowym. Przykładem jest zestaw kluczy imbusowych z kulką marki Wera. Więcej na temat zastosowania kulki w kluczu imbusowych przeczytasz w artykule na naszym blogu – Do czego służy kulka w kluczu imbusowym.

Klucze imbusowe Torx

Klucz imbusowy z końcówką w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, często nazywany imbusem gwiazdkowym, jest dostępny w różnych rozmiarach, oznaczanych literą T i cyfrą – od T1 do T100. Dzięki temu narzędziu można łatwiej i szybciej odkręcać oraz dokręcać śruby. Klucze Torx mogą być wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak otwór w środku uchwytu czy wzmocnioną końcówkę, co zwiększa ich funkcjonalność i trwałość.

Klucz imbusowy typu T - wygoda i siła docisku w jednym narzędziu

Klucz imbusowy typu T to rodzaj klucza trzpieniowego o charakterystycznym kształcie przypominającym literę T. Składa się z długiego, sześciokątnego trzpienia oraz rękojeści ustawionej prostopadle, tworząc kształt litery T. Trzpień o przekroju sześciokątnym jest idealnie dopasowany do gniazd śrub imbusowych (sześciokątnych), co umożliwia dokręcanie i odkręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach. Klucze imbusowe typu T są wygodnym i funkcjonalnym narzędziem, zapewniającym lepszą kontrolę i większą siłę docisku podczas pracy. Przykładem jest wkrętak z uchwytem T i bocznym napędem marki Wiha.

Klucz trzpieniowy z uchwytem – moc i wygoda w jednym narzędziu

Klucz imbusowy z uchwytem to rodzaj klucza trzpieniowego, który składa się z długiego trzpienia oraz wygodnej rękojeści, ułatwiającej operowanie. Dzięki dłuższej rękojeści możliwe jest dokręcanie i odkręcanie śrub imbusowych wymagających większej siły, a także praca w trudno dostępnych miejscach, co czyni go niezastąpionym w wielu sytuacjach.

Rozmiary kluczy imbusowych

Do określania rozmiaru kluczy imbusowych służy system metryczny lub calowy.

  • Metryczne klucze imbusowe - dostępne w rozmiarach 0,7 mm; 0,9 mm; 1,0 mm; 1,25 mm; 1,3 mm; 1,5 mm, a następnie: od 2 do 6 mm (co 0,5 mm), od 7 do 22 mm (co 1 mm) oraz 24 mm, 25 mm, 27 mm, 30 mm, 32 mm, 36 mm, 42 mm i 46 mm (zgodnie z europejską normą ISO 2936:2001, DIN 911).
  • Calowe klucze imbusowe – dostępne są w rozmiarach 7/64”, 9/64”, 5/32”, 3/16”, 1/4”, 5/16”, 3/8”, 1/2”, 5/8”, 3/4” (zgodnie z amerykańską normą ANSI/ASME B18.3-1998).

Klucze imbusowe nazywane są również jako kluczami trzpieniowymi, kluczami ampulowymi lub sześciokątnymi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 22 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
profesjonalnie i sprawnie
2023-09-22
Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem, wysoka jakosc.
pixel