Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111
2023-09-12

Młotki brukarskie, różne rodzaje obuchów

Młotki brukarskie

Młotki brukarskie są nieodzownym narzędziem w branży brukarskiej, gdzie kładzenie kostki brukowej, płyt chodnikowych oraz innych materiałów brukowych jest codzienną praktyką. Te narzędzia są specjalnie zaprojektowane, aby umożliwić brukarzom precyzyjne uderzenia i kontrolowane wbijanie kostki brukowej w miejsce jej docelowe, tworząc estetyczne i trwałe powierzchnie brukowane.

Typowa główka młotka brukarskiego jest zazwyczaj gumowa lub gumowo-plastikowa, co sprawia, że jest miękka i sprężysta. Jest to kluczowe, ponieważ umożliwia bezpieczne uderzenia w kostkę brukową, nie uszkadzając jej powierzchni ani nie pozostawiając śladów. Główki młotków brukarskich są dostępne w różnych rozmiarach i twardościach, co pozwala brukarzom wybrać odpowiednią główkę do konkretnego zadania.

Gumowy - miękki
Nylonowy - twardy
Z tworzywa sztucznego - bardzo twardy

Rodzaje obuchów w młotach brukarskich:

Gumowy - gumowy

Młotek brukarski gumowy - gumowy

Wyposażony w gumę po obu stronach obucha, najczęściej używany do precyzyjnego układania kostki, obrzeży i krawężników.

Gumowy - nylonowy

Młotek brukarski gumowy - nylonowy

Z jednej strony obucha ma gumową końcówkę, z drugiej strony nylonową. Ten rodzaj młotka jest bardziej wszechstronny, ponieważ końcówką gumową można delikatnie doprowadzać do ładu standardową kostkę brukową, natomiast nylonowa końcówka nadaje się do mocniejszych uderzeń i obsadzania bardziej odpornych materiałów.

Nylonowy - nylonowy

Młotek brukarski nylonowy - nylonowy

Po obu stronach z obuchem nylonowym. Przeznaczony do mocnych uderzeń.

Gumowy - z tworzywa sztucznego

Młotek brukarski gumowy - z tworzywa sztucznego

Przeznaczony głównie do pracy z bardzo twardymi materiałami, umożliwiający skuteczne wbijanie kostki lub innych trwałych elementów nawierzchni brukowanej.

Elastomerowy - specjalnie dostosowany do pracy z delikatnymi płytami ceramicznymi, zapewniający precyzyjne uderzenia bez ryzyka uszkodzenia materiału.

Rękojeść młotka brukarskiego jest zazwyczaj wyposażona w antypoślizgową powierzchnię lub ergonomiczny kształt, aby zapewnić użytkownikowi pewny chwyt i komfort podczas pracy. Długość rękojeści może być dostosowana do indywidualnych preferencji, ale zwykle jest ona krótka, co ułatwia kontrolę nad narzędziem podczas precyzyjnych prac brukarskich.

Młotki brukarskie są kluczowym elementem procesu układania kostki brukowej, ponieważ pozwalają na dokładne umieszczenie każdego kamienia w miejscu, co ma istotne znaczenie zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności nawierzchni brukowanej. Dzięki tym narzędziom brukarze mogą tworzyć solidne, piękne i trwałe powierzchnie, które przetrwają przez wiele lat.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-22
Wszystko ok
2024-01-30
Wszystko ok!
pixel