Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Jak jest różnica między wiertarką udarową, młotowiertarką i młotem udarowym?

2023-07-20
Jak jest różnica między wiertarką udarową, młotowiertarką i młotem udarowym?

Wiertarka udarowa, młotowiertarka i młot udarowy to trzy różne narzędzia, choć mają pewne podobieństwa i łączą funkcje wiercenia oraz młota. W tym artukuje przedstawiamy różnice między nimi:

Wiertarka udarowa:

Wiertarka udarowa to narzędzie, które łączy funkcje standardowej wiertarki z dodatkową funkcją udarową.
Posiada mechanizm generujący małe uderzenia wzdłuż osi wiertła podczas obrotu, co pomaga lepiej przezwyciężyć twardość materiałów.
Przeznaczona jest głównie do wiercenia otworów w różnych materiałach, w tym w drewnie, metalu i betonie.
Wiertarka udarowa jest wydajniejsza w wierceniu w twardych materiałach niż standardowe wiertarki, ale jej zdolności do pracy z bardzo twardymi powierzchniami są ograniczone w porównaniu z młotem udarowym.

Młotowiertarka:

Młotowiertarka to narzędzie, które łączy funkcje wiertarki z funkcjami młota.
Posiada mechanizm udarowy, który generuje dodatkową siłę uderzenia w dół, pomagając w przebijaniu twardych materiałów, takich jak beton czy kamień.
Przeznaczona jest do wiercenia otworów w różnych materiałach, zwłaszcza w twardych powierzchniach, ale może być stosowana również do prac w drewnie czy metalu.
Młotowiertarka jest bardziej skuteczna w pracy z twardymi materiałami niż wiertarka udarowa, ale jej możliwości kucia czy demolowania są ograniczone w porównaniu z dedykowanym młotem udarowym.

Młot udarowy:

Młot udarowy to narzędzie przewidziane głównie do kucia, rozbijania i burzenia twardych materiałów.
Posiada znacznie mocniejszy mechanizm udarowy niż wiertarka udarowa lub młotowiertarka, co pozwala na skuteczne wykonywanie prac w betonie, cegle czy kamieniu.
Młot udarowy nie ma funkcji obrotowej typowej dla wiertarki. Jego głównym zadaniem jest generowanie siły uderzenia, co pozwala na wykonywanie zadań związanych z kuciem, burzeniem, oraz rozbijaniem twardych powierzchni.

Podsumowując wiertarki udarowe, młotowiertarki i młoty udarowe różnią się pod względem mechanizmu działania i przeznaczenia. Wiertarka udarowa ma funkcję obrotową i generuje małe uderzenia, co pomaga w wierceniu w twardych materiałach. Młotowiertarka łączy w sobie funkcję wiertarki z funkcją młota i jest skuteczniejsza w pracy z twardymi powierzchniami. Natomiast młot udarowy to narzędzie przewidziane głównie do kucia i rozbijania twardych materiałów, nie posiadając funkcji obrotowej typowej dla wiertarek. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od rodzaju prac, jakie planuje się wykonać.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-03
obsługa bardzo kompetentna
2023-09-22
Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem, wysoka jakosc.
pixel