Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Innowacyjne rozwiązania w narzędziach Wera

2024-07-02
Innowacyjne rozwiązania w narzędziach Wera

Innowacyjne technologie to nie tylko wyższa cena, ale także inwestycja w lepszą jakość i dłuższą żywotność narzędzi. Dzięki temu stają się one popularne nie tylko wśród zawodowców, ale także wśród amatorów, którzy szukają solidnych i niezawodnych rozwiązań. Profesjonaliści doceniają te technologie za możliwość bardziej efektywnej i wygodnej pracy, co jest kluczowe w wymagających warunkach, gdzie niezawodność i precyzja są najważniejsze.

Narzędzia mogą wyglądać podobnie, ale różnią się nie tylko ceną i materiałem, ale także zastosowanymi technologiami. Wiele firm wprowadza rozwiązania, które zwiększają wytrzymałość, precyzję i komfort użytkowania. Przykładem są powłoki ochronne zapobiegające korozji oraz ergonomiczne uchwyty zmniejszające zmęczenie podczas długotrwałej pracy.

Firma Wera wyróżnia się na tle konkurencji dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które zwiększają wydajność i zapewniają użytkownikom komfort pracy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów technologii stosowanych przez Wera w jej wkrętakach, grzechotkach i kluczach dynamometrycznych.

Technologia Lasertip - precyzja i efektywność

Technologia Lasertip podnosi funkcjonalność i efektywność wkrętaków – zarówno płaskich, jak i krzyżakowych Phillips oraz Pozidriv. Dzięki zastosowaniu tej technologii, narzędzia oferują lepszą przyczepność, większą precyzję oraz wyższą efektywność pracy, co jest szczególnie cenione przez profesjonalistów w różnych branżach. Wkrętak płaski z końcówką Lasertip 335 Wera to doskonały przykład produktu, który wykorzystuje tę innowacyjną technologię.

Końcówki wkrętaków Lasertip poddawane są specjalnej obróbce laserowej, która tworzy mikroskopijne rowki o chropowatych krawędziach na ich powierzchni. Te rowki dosłownie „wgryzają się” w gniazdo wkrętu, zapewniając:

 • większą twardość: w miejscach nacięć twardość wynosi około 1000 HV0,3, co znacząco podnosi trwałość końcówki;
 • lepszą przyczepność: chropowata powierzchnia końcówki Lasertip skutecznie zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia z gniazda wkręt;
 • mniejszy nacisk: technologia Lasertip umożliwia zmniejszenie wymaganego nacisku podczas pracy, a jednocześnie pozwala na przenoszenie większych sił.

Black Point - innowacyjna końcówka wkrętaków

BlackPoint to innowacyjna technologia firmy Wera, stosowana w końcówkach wybranych wkrętaków, np. wkrętaku precyzyjnym imbusowym 2054 Wera. Ta technologia zapewnia lepszą ochronę przed korozją niż standardowe końcówki oraz precyzyjne dopasowanie do gniazda wkrętu, co zwiększa efektywność pracy. Dodatkowo, dzięki specjalnemu procesowi hartowania, wkrętaki z końcówką BlackPoint cechują się dłuższym okresem użytkowania.

Końcówa Wera Lasertip

Zogniskowany promień lasera wypala na powierzchni rowki o chropowatych krawędziach. Wera Lasertip wgryza się w gniazdo wkrętu i zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia

Końcówka Wera BlackPoint

Końcówka Wera Black Point oraz specjalny proces hartowania zapewniają odporność na korozję i gwarantują precyzyjne dopasowanie wkrętaka do gniazda śruby

Funkcja przytrzymywania - Holding Function

Funkcja przytrzymywania Holding Function Wera jest uważana za cenną cechę, szczególnie dla profesjonalistów pracujących w środowiskach, gdzie upuszczenie śrub mogłoby być problematyczne lub czasochłonne. To innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane do bezpiecznego utrzymywania śrub na narzędziu oferuje użytkownikom szereg korzyści. Funkcja przytrzymywania jest dostępna w różnych narzędziach Wera, np. wkrętaku TORX® z poprzeczną rękojeścią 467 HF Wera, w tym w bitach TORX® i kluczach imbusowych. Pewne przytrzymanie śruby lub wkrętu eliminuje ryzyko ich upuszczenia i czasochłonnego szukania, zapewniając idealne osadzenie narzędzia w gnieździe śruby lub wkrętu.

Korzyści:

 • Pewne trzymanie śruby, zapobiegające jej wypadnięciu podczas pracy.
 • Oszczędność czasu poprzez eliminację potrzeby szukania upuszczonych śrub.
 • Idealne dopasowanie narzędzia do śruby, zwiększające efektywność pracy.
 • Możliwość pracy z elementami złącznymi z tytanu i innych metali nieżelaznych, przewyższająca rozwiązania magnetyczne.
Funkcja przytrzymywania w narzędziach Wera

Pewne przytrzymanie śruby lub wkrętu eliminuje ryzyko ich upuszczenia i czasochłonnego szukania

Mechanizm FINE TOOTH w grzechotkach i kluczach

Mechanizm FINE TOOTH w grzechotkach i kluczach Wera oferuje wyjątkową precyzję, wszechstronność i szybkość, co czyni je popularnymi narzędziami w wielu branżach, czego przykładem może być grzechotka Zyklop Metal z przekładanym zbierakiem.

Korzyści:

 • Precyzja: mechanizm drobno-zębny umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę i minimalne ruchy podczas dokręcania lub luzowania elementów złącznych.
 • Wszechstronność: grzechotki Wera Zyklop Speed łączą zalety różnych typów grzechotek w jednym narzędziu, oferując wielofunkcyjność.
 • Kąt roboczy: dzięki drobno-zębnemu mechanizmowi, grzechotki te mają mniejszy kąt roboczy, co jest szczególnie przydatne w ciasnych przestrzeniach.
 • Szybkość: pomimo drobno-zębnej konstrukcji, grzechotki te są zaprojektowane z myślą o szybkości, umożliwiając szybkie odkręcanie lub instalację elementów złącznych.
Grzechotka drobnozębna Wera

Podwójny mechanizm zapadkowy z 38 wytrzymałymi zębami pozwala uzyskać efekt przekładni o drobnej podziałce z 76 zębami i niewielki kąt pracy wynoszący tylko 4,7°

Technologia ANTI ROLL-OFF - bezpieczeństwo i stabilność

Zastosowanie technologii ANTI ROLL-OFF w wkrętakach marki Wera ma na celu zapobieganie staczaniu się narzędzi po płaskich powierzchniach. Zmniejsza to ryzyko ich upadku lub zgubienia. Ma to szczególne znaczenie podczas pracy na wysokościach lub w miejscach, gdzie upadek mógłby być niebezpieczny. Dodatkowo narzędzia chronione są przed ścieraniem się oznaczeń na rękojeści.

Wkrętaki wyposażone w funkcję ANTI ROLL-OFF mają charakterystyczny, sześciokątny kołnierz, który zabezpiecza narzędzie przed stoczeniem się. Sama rękojeść ma ergonomiczną formę, zapewniając wygodę i efektywność pracy. Jest ona dopasowana do kształtu dłoni i wyposażona jest w miękkie strefy zapewniające przenoszenie wysokich momentów obrotowych oraz twarde strefy chwytu pozwalające na szybkie podkręcanie.

Technologia ANTI ROLL-OFF Wera

Sześciokątny kołnierz zabezpiecza przed staczaniem się narzędzi z miejsca pracy

Geometria HEX-PLUS w kluczach imbusowych i bitach sześciokątnych

Innowacyjna geometria końcówek HEX-PLUS w kluczach imbusowych i bitach sześciokątnych od firmy Wera oferuje znaczące usprawnienia w porównaniu do standardowych narzędzi sześciokątnych. Klucze i bity Hex-Plus mają większą powierzchnię styku z łbem śruby, co pozwala na lepsze przenoszenie momentu obrotowego, zwiększając go nawet o 20%.

Zwiększona powierzchnia styku zmniejsza także ryzyko zaokrąglenia łbów śrub z powodu zużycia narzędzia. Klucze i bity Hex-Plus są w pełni kompatybilne ze standardowymi śrubami sześciokątnymi. Zestaw kluczy imbusowych z kulką BlackLaser 950/9 Hex-Plus 6 Wera to przykład narzędzi, które wykorzystują te innowacje, oferując użytkownikom trwałość i niezawodność w wymagających zastosowaniach.

Hex-Plus Wera

Narzędzia z profilem Hex-Plus mają
większe powierzchnie styku w gnieździe śruby

Elastyczne wkrętaki FLEXIBLE-HEAD

Wkrętaki FLEXIBLE-HEAD firmy Wera wyposażone są w elastyczny trzpień, umożliwiający pracę pod różnymi kątami, co jest niezwykle przydatne w trudno dostępnych miejscach. Elastyczny trzpień pozwala dotrzeć do niekorzystnie umiejscowionych śrub mocujących. Te narzędzia, np. rękojeść z gniazdem do bitów 392, znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji, elektronice oraz podczas prac instalacyjnych. Elastyczny trzpień wkrętaków Wera ma około 177 mm długości, co zapewnia odpowiedni zasięg pracy.

Szybsze wkręcanie z Kraftform Turbo

Konstrukcja Kraftform Turbo czterokrotnie przyspiesza wkręcanie w sposób czysto mechaniczny. W razie potrzeby można ją łatwo w narzędziu aktywować – poprzez proste naciśnięcie przycisku. Rozwiązaniem jest przekładnia planetarna wbudowana w rękojeść wkrętaka Kraftform turbo VDE.

Wkrętak nasadowy z giętkim trzpieniem Wera

Wkrętak nasadowy z giętkim trzpieniem

Precyzyjne dokręcanie z Safe-Torque Speed

To rozwiązanie stosowane we wkrętakach dynamometrycznych. Safe-Torque Speed pozwala na szybkie i niezawodne ustawianie wartości momentu obrotowego. Technologia ta pozwala na szybsze dokręcanie śrub przy zachowaniu precyzyjnego momentu obrotowego. System jest intuicyjny w obsłudze, co ułatwia pracę zarówno profesjonalistom jak i mniej doświadczonym użytkownikom. Technologia Safe-Torque Speed stosowana jest w różnych modelach wkrętaków dynamometrycznych.

Rękojeść wkrętaka Wera wyposażona w system Kraftform Turbo

Konstrukcja Kraftform Turbo pozwala na zwiększenie prędkości wykonywania połączeń śrubowych. W razie potrzeby można ją aktywować lub deaktywować przez naciśnięcie przycisku

Klucz dynamometryczny Wera z technologią Safe-Torque Speed

Mechanizm poślizgowy po osiągnięciu ustawionego momentu obrotowego blokuje narzędzia zapobiegając niepożądanemu przekroczeniu ustawionego momentu obrotowego

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 25 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-14
Super, wszystko dostarczone na czas i zgodnie z zamówieniem.
2024-02-13
profesjonalnie i sprawnie
pixel