Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111
2023-07-20

Rodzaje wierteł do drewna

Do wiercenia w drewnie również stosuje się różne rodzaje wierteł, które są dostosowane do różnych zastosowań i rodzajów drewna. Oto niektóre z najpopularniejszych rodzajów wierteł do wiercenia w drewnie:

Wiertło standardowe kręte (Standard Twist Drill):

To podstawowe wiertełko stosowane do wiercenia otworów w drewnie. Ma spiralny kształt, który ułatwia usuwanie wiórów podczas wiercenia.

Wiertło płaskie (Flat Wood Drill Bit):

Znane również jako wiertło łopatkowe lub wiertło piórowe. Ma płaski końcówkowy kształt i jest idealne do wiercenia dużych otworów w drewnie. Jest stosowane szczególnie do tworzenia otworów pod wkładki czy zawiasy.

Wiertełko do otworów w centrum (Center Drill Bit):

Podobnie jak w przypadku wiertełek do metalu, wiertełko do otworów w centrum ma małą końcówkę punktową, która pomaga w precyzyjnym wyznaczeniu początkowego punktu wiercenia.

Wiertło punktowe (Brad-Point Drill Bit):

Wyposażone w ostrze z wąskim, ostro zakończonym czubkiem, które ułatwia precyzyjne wiercenie w drewnie. Wierzch tego typu wiertełka zazwyczaj jest ostry i prowadzi otwór przez drewno, zapobiegając rozwiercaniu się na powierzchni.

Wiertło do otworów stożkowych (Countersink Drill Bit):

Przydatne do wiercenia otworów z konkretnym kątem stożka, co pozwala na osadzenie śruby lub wkręta, aby główka była wyrównana z powierzchnią drewna.

Wiertło do otworów gwintowanych (Tapered Wood Tap):

Podobnie jak w przypadku metalu, te wiertełka są używane do wiercenia otworów, które mają być później gwintowane w drewnie.

Wiertło do otworów okrągłych, otwornice (Hole Saw):

Ten rodzaj wiertełka ma dużą średnicę i służy do wycinania okrągłych otworów o większych rozmiarach.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego wiertełka do drewna zależy od grubości i rodzaju drewna, a także od wymaganego typu otworu. Odpowiednie używanie i konserwacja wiertełka może znacznie wpłynąć na jego wydajność i żywotność.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-03
obsługa bardzo kompetentna
2023-07-20
Świetna obsługa i szybka realizacja. Polecam!
pixel