Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111
2023-10-23

Dofinansowania za zakup narzędzi dla firm

Uzyskanie dotacji na zakup narzędzi może być kluczowym krokiem w rozpoczęciu prowadzenia własnej działalności.

Istnieje kilka różnych możliwości, które warto rozważyć w zależności od branży w której planujesz działać.

Oto kilka potencjalnych źródeł dofinansowania, którymi warto się zainteresować:

  • Dotacje rządowe: rządy często oferują różnego rodzaju dotacje na zakup narzędzi dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla tych działających w sektorach priorytetowych, takich jak innowacje technologiczne, rozwój społeczny czy usługi. Informacje na temat dostępnych dotacji można znaleźć na rządowych stronach internetowych lub w lokalnych biurach rozwoju gospodarczego.
  • Programy rozwoju gospodarczego: w niektórych regionach istnieją programy rozwoju gospodarczego finansowane przez władze lokalne lub regionalne, które mogą oferować wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw w postaci niskooprocentowanych pożyczek lub dotacji na zakup narzędzi.
  • Pożyczki dla małych firm: banki i instytucje finansowe oferują specjalne pożyczki dla mikro i małych firm, które mogą być wykorzystane na rozpoczęcie działalności, zakup sprzętu czy pokrycie innych kosztów. Warto porównać różne oferty i zwrócić uwagę na warunki, takie jak oprocentowanie i harmonogram spłat.
  • „Aniołowie biznesu”: to osoby prywatne lub grupy inwestorów, które mogą zainwestować swój kapitał w obiecujące firmy w zamian za udziały w zyskach lub kontrolę nad firmą. Aby pozyskać „Anioła biznesu” ważne jest, aby przedstawić solidny plan biznesowy i strategię rozwoju.
  • Crowdfunding: jest coraz popularniejszym sposobem pozyskiwania środków na założenie firmy. Platformy crowdfundingowe umożliwiają przedsiębiorcom prezentację swojego pomysłu firmowego i przyciąganie środków od osób prywatnych lub inwestorów zainteresowanych danym projektem lub branżą.
  • Inkubatory przedsiębiorczości: są organizacjami lub programami często działającymi przy uczelniach wyższych, które oferują wsparcie finansowe, doradcze oraz szkolenia dla początkujących firm. W zamian za udział w programie, przedsiębiorcy mogą otrzymać finansowanie początkowe oraz cenne wsparcie mentorskie.
  • Programy partnerskie producentów narzędzi: czasami producenci narzędzi oferują programy partnerskie, które umożliwiają uzyskanie rabatów lub preferencyjnych warunków finansowania na zakup narzędzi. Skontaktuj się z producentami narzędzi, których produkty Cię interesują, aby dowiedzieć się, czy oferują tego rodzaju programy partnerskie dla firm.

Skorzystanie z któregokolwiek spośród wymienionych rodzajów dotacji na zakup narzędzi wymaga przygotowania odpowiedniego planu biznesowego. Solidny plan powinien zawierać analizę rynku, strategię marketingową, analizę konkurencji, prognozy finansowe oraz wizję rozwoju firmy.

Przed złożeniem wniosku o uzyskanie dotacji na zakup narzędzi zarówno z UE jaki i z UP, skontaktuj się z dystrybutorem który posiada doświadczenie w realizowaniu tego rodzaju dotacji. Doradca pomoże Ci dobrać najwyższej klasy sprzęt, optymalny do profilu świadczonych przez Twoja firmę usług w konkurencyjnych cenach.


Po otrzymaniu dotacji na zakup narzędzi skontaktuj się z doradcą, który zajmie się realizacją Twojego zamówienia i ustaleniem szczegółów dostawy i odbioru wybranych narzędzi i elektronarzędzi.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-03
obsługa bardzo kompetentna
2023-09-22
Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem, wysoka jakosc.
pixel