Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Masz pytania? Napisz lub zadzwoń sklep@praxer.pl | 324 111 111

Lekkie maszyny i urządzenia budowlane

( ilość produktów: 33 )

Zapraszamy po fachową pomoc w doborze urządzeń niezbędnych do wykonania każdego etapu prac związanych z układaniem terakoty, glazury i kamienia.

Najczęściej pierwszy etap prac związany jest z wyburzaniem ścian, skuwaniem starych okładzin i przygotowaniem bruzd potrzebnych do przeprowadzenia instalacji. Do tych zadań proponujemy naszym klientom lekki młotek kujący z udarem oraz regulacją  obrotów. Lekka masa urządzenia umożliwi pracę bez zmęczenia w trudnodostępnych miejscach lub np. przy suficie. Regulacja obrotów pozwali na delikatniejsze skuwanie starych kafli i na agresywniejszą pracę z użyciem pełnej mocy urządzenia przy wykonywaniu bruzd  lub pracach rozbiórkowych. Do zadań tych także alternatywnie można użyć np.: szlifierkę, bruzdownicę, przecinarkę tarczową.


Kolejnym etapem prac jest precyzyjny pomiar, który pomoże w rozplanowaniu układu płytek zgodnie z wizją inwestora lub projektem architekta. Oferujemy szeroką gamę przyrządów poziomujących i pomiarowych takich jak: dalmierz, niwelator laserowy liniowy, laser dla glazurników, poziomica, miernik kąta.

Podczas układania glazury czy terakoty glazurnik staje przed problemem docinania glazury oraz wiercenia w niej otworów w celu zamontowania np. puszek elektrycznych. Specjalistyczny sprzęt zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pracy. W zależności od skali zadania i jego złożoności możemy zaproponować najefektywniejsze urządzenie z szerokiego wyboru przecinarek ręcznych oraz przecinarek elektrycznych do cięć prostych i ukośnych. Odpowiednio dobrana przecinarka oraz osprzęt do niej zastosowany w postaci noży, przecinaków i tarcz diamentowych zapewnią profesjonalne wykonanie zadania, a cięcia z gładką  krawędzią bez odprysków będą cieszyć zarówno inwestora jak i wykonawcę.
Do wiercenia otworów w glazurze należy zastosować wiertarki bez udaru. Finalny sukces zapewni odpowiednio dobrany osprzęt w postaci koronek do pracy na mokro i sucho.

Do profesjonalnego przygotowania zaprawy cementowej lub kleju proponujemy zastosowanie elektrycznego mieszadła o ergonomicznym podwójnym uchwycie, które zapewni komfort pracy.

Ciekawym i poszukiwanym urządzeniem jest też czyszczarka do fug.  Zdaje ona rewelacyjnie egzamin jako ostatni element prac związanych z fugowaniem - w jednym przejściu czyści i wykańcza spoiny.

W arsenale profesjonalnego glazurnika nie może zabraknąć produktów  i akcesoriów do czyszczenia oraz konserwacji ceramiki – przedstawiamy szeroka gamę środków, których kompozycja została specjalnie przygotowana do zastosowania do rozmaitych materiałów takich jak: płytki ceramiczne, gresowe, marmur i granit.

Jeśli jest zaś potrzeba wymiany starych fug na nowe polecamy naszym klientom urządzenia do usuwania fug.

Nie można zapomnieć także o ochronie zdrowia. Dbając o zdrowie naszych klientów proponujemy profesjonalne wyposażenie osobiste: okulary, maski samofiltrujące, rękawice, nakolanniki oraz odzież ochronną.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 6 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-20
Polecam
2023-09-22
Szybka dostawa. Produkt zgodny z opisem, wysoka jakosc.
pixel